Jan Grabowski - Puc, Bursztyn i goście

Jan Antoni Grabowski (ur. 16 marca 1882 w Rawie Mazowieckiej, zm. 19 lipca 1950 w Warszawie) – pedagog, pisarz, znawca sztuki, autor podręczników geometrii, monografii zabytków, przewodników po Warmii i Mazurach, twórca wielu książek dla dzieci i młodzieży, z których największą popularność zyskały pełne ciepła i humoru opowiadania o zwierzętach.
Wikipedia Foto: Białek J.Z.: Literatura dla dzieci i młodzieży w latach 1918-1939. Warszawa 1987.Jan Grabowski - Puc, Bursztyn i goście

Głównymi bohaterami opowiadania są dwa wiejskie psy, Puc i Bursztyn. Niespodziewanie spokojne życie Puca i Bursztyna zakłóca przyjazd dwóch rasowych, wypieszczonych piesków z Warszawy - Mikada i Tiuzdeja. Miejskie psy, wychowane "na kanapie" nie znają smaku prawdziwego życia.

Lubimy czytać
Książka do słuchania.


Rozwiąż quiz

Znasz rasy psów?. Spróbuj rozwiązać quiz.

http://www.zyraffa.pl/quizy/kat/przyroda/psy.html

Puzzle

Ułóż puzzle i układankę. Zadania wykonane są z ilustracji Konstantego Sopoćko.

preview108 piece

Układanka

Klikaj jeden raz (nie przeciągaj) w pole obok pustego miejsca w celu przesunięcia elementu poziomo lub pionowo, aż do uzyskania całego obrazka.

Źródło własne


Psie gwiazdy filmowe

Czy znasz tych bohaterów filmowych? W jakich filmach wystąpili?

Źródło własne

O Autorze

Obejrzyjcie prezentację o Janie Grabowskim

Źródło własne


Przeczytajcie także

Niedawno w bibliotece pojawiła się zabawna książka o niesfornym piesku, który pojawił się w życiu pewnej rodziny. Powywracane stoły i krzesełka, pogryzione obuwie, pęknięte półki, stłuczona zastawa stołowa, rowerzysta w kanale, ubłocone toalety sąsiadek, zdemolowany plan filmowy to tylko niektóre "zabawy" Wintera. Jak sobie z nimi poradzono, przekonajcie się sami.

PAMIĘTNIK GRZECZNEGO PSA
Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz

Literatura