Kownacka M. - Plastusiowy pamiętnik

Maria Ludwika Kownacka (ur. 11 września 1894 w Słupie, zm. 27 lutego 1982 w Warszawie) – polska pisarka, tłumaczka z jęz. rosyjskiego, autorka "Dziennika Dziecięcego" redagowanego w czasie powstania warszawskiego, sztuk scenicznych i słuchowisk radiowych dla dzieci. Współpracowała z czasopismem "Płomyk".

Źródło: Wikipedia

Maria Kownacka - Plastusiowy pamiętnik 

Plastuś to mały ludzik z plasteliny, bardzo popularny wśród dzieci. Doskonale przekazuje on pierwsze doświadczenia i wzruszenia z szkolnego życia. Co więcej, Plastuś nie jest tylko obserwatorem przygód uczniowskich, ale sam bierze w nich udział. Dotrzymuje kroku małej Tosi i jej kolegom w dostosowywaniu się do obowiązków ucznia, zasad koleżeństwa, porządku i poszanowania cudzej własności.
Więcej
Fragment książki do posłuchania w portalu Audioteka.
Czyta Joanna Pach.

Elektroniczne wydanie książki Marii Kownackiej "Plastusiowy Pamiętnik" opracowane na podstawie wydania książkowego z 1936 roku. Strona rodziny M. Olko.

Obejrzyj pierwszy odcinek filmu.


Zapraszam do obejrzenia naszej prezentacji o życiu i twórczości pisarki.Spróbuj także ułożyć puzzle - ilustrację przedstawiającą Kajtka - bohatera książki Marii Kownackiej "Kajtkowe przygody". /Maria Kownacka: Kajtkowe przygody. il. Stanislaw Rozwadowski. Nasza Księgarnia, 1989/