Wanda Chotomska: Dzieci Pana Astronoma


Wanda Chotomska - pisarka, poetka. Jest autorką ponad 200 książek dla dzieci i młodzieży, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy do filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych. Ogromną popularnością cieszyły się jej dobranocki zatytułowane „Jacek i Agatka”. Otrzymała wiele nagród, została odznaczona Orderem Uśmiechu. 


Foto: Papilon


Wanda Chotomska: Dzieci pana Astronoma

Źródło: Lubimy czytać

Kiedy astronom zostaje ojcem, ma kłopot - nie wie, jak nazwać dzieci, ponieważ twierdzi, że wszystkie imiona są nieładne. Ale bohater utworu Wandy Chotomskiej bez wahania nazywa swoje dzieci Teleskopkiem i Teleskopką. Opowiada dzieciom o Układzie Słonecznym i zaraża miłością do astronomii.

Mikołaj Kopernik

Wiesz, kim był Mikołaj Kopernik? Zobacz.

Zasoby portalu ScholarisNa stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego znajdziesz więcej informacji na temat Mikołaja Kopernika. Są tam też świetne zabawy i animacje.Prawda czy fałsz?

Wskaż właściwą odpowiedź i zagrajZOO

Teleskopka i Teleskopek poszli zwiedzić ZOO. Zobaczyli dużo różnych zwierząt. Pomóż im je uporządkować. Dopasuj obrazek do nazwy zwierzęcia.

Źródło własne


Znaki Zodiaku

Poniższy tekst pochodzi z lektury "Dzieci Pana Astronoma". Wpisz brakujące znaki Zodiaku. Jeśli masz trudności, zajrzyj do tekstu.Powodzenia!

Źródło własne