Moony Witcher - Dziewczynka z szóstego księżyca


Moony Witcher (1957) 
- to pseudonim Roberty Rizzo, pochodzącej z Wenecji. Jest włoską autorką powieści dla dzieci. U nas popularny jest cykl czterech książek pt. Dziewczynka szóstego Księżyca. M. Rizzo opublikowana także inne książki, np. Geno i czarna pieczęć Madame Crikken oraz magiczne przygody Kota Fantasio. Wydała  także Morga, czarownica of the Wind, otwierając nowy cykl fantasy dla dzieci.
/Źródło/

Dziewczynka z szóstego księżyca

Nina jest uczennicą piątej klasy, mieszka w Madrycie u swoich cioć. Jej rodzice pracują w Moskwie, więc nie widuje ich zbyt często. Na prawej dłoni ma znamię w kształcie gwiazdy, identycznie jak ukochany dziadek Misza, wielki alchemik z Wenecji. Czy to znak przeznaczenia?
/Źródło/

Zabawa

Bohaterka książki, Nina znalazła w willi dziadków w Wenecji kilka magicznych przedmiotów. Była wśród nich także księga, która odpowiada na zadane pytania. Chciałbyś mieć taką księgę? A może sam zostaniesz autorem książki.

Foto: http://www.markbates.ca/?p=1520

Zapraszam na stronę http://storybird.com.

Znajdziesz tam galerie różnorodnych ilustracji wykonanych przez artystów plastyków, pogrupowanych tematycznie. Edytowalne pole tekstowe pozwala na wpisanie tekstu. Wybierz tematykę ilustracji, wymyśl opowiadanie i zostań TWÓRCĄ. Powodzenia!

Tak wygląda jedno z naszych opowiadań

Źródło własne

Tutaj znajdziecie ich więcej