E- adresy

Zapraszam do odwiedzania  literackich stron internetowych. 
Spotkacie tam swoich ulubionych bohaterów, dołączycie do grona fanów najpopularniejszych książek, znajdziecie wierszyki, bajeczki i fragmenty utworów. 


Bajka - zbiór bajek, opowieści i baśni podzielonych na kilka kategorii: bracia i siostry, anioły i diabły, królewny i królewicze, przyjaciele i wrogowie, chłop i baba, czarodzieje i czarownice.
Bajki misia Bumka – przygody pluszowego misia Bumka. Miś uczy też dzieci dobrych manier, podpowiada jak ciekawie spędzać wolny czas, a także objaśnia trudne słowa i zjawiska.


Baltazar Gąbka - strona poświecona przygodom Baltazara Gąbki. Znaleźć tutaj można informacje na temat autora, fragmenty książek do przeczytania lub wysłuchania, a także kolorowanki i puzzle.

Bajczytanki Pani Hanki
Bajkowa strona Hanny Niewiadomskiej
Bajkowy Zakątek
Legendy, baśnie, tradycje, ciekawostki

Czytanie jest OK
Biblioteka wielkiej przygody - 35 książek z kanonu lektur młodzieżowych.

Detektyw Pozytywka
Jeśli lubisz książki Grzegorza Kasdepke o sympatycznym detektywie, koniecznie zajrzyj.
E-szkoła Wirtualnej Polski - serwis dla dzieci z gryami, zabawami edukacyjnymi, opowiadaniami, bajkami, ciekawostkami, komiksami i innymi multimediami.
Europejska Stolica Bajki w Pacanowie – gry i zabawy, wszystko o Koziołku Matołku, konkursy, ciekawe wydarzenia i akcje.

Felix, Net i Nika
Strona popularnej serii książek autorstwa Rafała Kosika.

Harry Potter
Polska strona poświęcona Harry'emu Potterowi, czyli strona Magii we wszystkich odmianach.

Kiedy byłam mała
Podróż w świat książek z dzieciństwa Zuzanny Orlińskiej, autorki książki Matka Polka.
Kubuś Puchatek i przyjaciele – wiele bajek do oglądania i do czytania, kolorowanki, gry, tapety i wiele innych kubusiowych atrakcji.

Legendy
z różnych stron Polski

Magiczne drzewo - Andrzej Maleszka
Fragmenty książek i filmów, bohaterowie, tajemnice, prezenty.Mikołajek
Mikołajka nikomu nie musimy przedstawiać. Wejdź na stronę i baw się: rozwiąż quiz, weź udział w konkursie, czytaj ... słowem - wejdź do świata Mikołajka!Mors, Pinky i... – strona o książkach Dariusza Rekosza z serii "Mors, Pinky i...". Ich bohaterami są Leszek Morszol - Mors oraz Alicja Pankiewicz - czyli Pinky, którzy często wplątują się w różne sensacyjne przygody.Miś Paddington - wiele informacji na temat misia Paddingtona, jego ulubionej marmolady oraz autora opowieści o tym sympatycznym bohaterze. Dodatkowo na odwiedzających czeka fragment bajki czytany przez Artura Barcisia.


Podróż w Krainę Baśni. Strona o najpiękniejszym baśniach i najsławniejszych baśniopisarzach ( H. Ch. Andersen, J. i W. Grimm oraz Ch. Perrault). Znajdują się tu tłumaczenia baśni, zbiór baśniowych motywów i mnóstwo ciekawych zadań.


Pan Kuleczka - strona książki. Pana Kuleczkę, który wszystko zrozumie i na wszystko znajdzie radę, chciałby znać każdy! Podopiecznymi Pana Kuleczki są trzy zwierzątka: kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Dzięki grom znajdującym się na tej stronie możecie dołączyć do świata Pana Kuleczki.Playhousedisney to przygotowana z rozmachem, pelna gier i zabaw strona internetowa dla dzieci.

Ministerstwo Książki
Książki są fajne i kropka! Portal stworzony przez Empik zabiera dzieci w niezwykłą podróż po świecie, w którym książka to nie tylko stronice wypełnione tekstem i ilustracjami, a przede wszystkim wspaniała przygoda i okazja do poznawania świata.Wasze bajki - kolorowa strona z ciekawymi animacjami zawierająca bajki do słuchania.

Wiersze dla dzieci – multimedialne wiersze, teatrzyk, quizy, malowanki, puzzle.Sieciaki - bezpieczny Internet dla dzieci i młodzieży. Sieciaki zapraszają dzieci do zabawy na bezpiecznej stronie, na której zgromadzono: bajki, komiksy, radio, konkursy, nagrody, gry, kolorowanki.


Zabawy edukacyjne – zestaw interaktywnych gier i zabaw: kolorowanki, układanki, piktogramy, literki, cyfry i figury.


Zyraffa – gry, konkursy, krzyżówki, quizy i jeszcze więcej rozrywki. Bajkowa telewizja – zbiór najpopularniejszych polskich dobranocek.

Polskie stroje ludowe - interaktywne gry i ćwiczenia, dzięki którym poznasz charakterystyczne elementy wybranych strojów polskich.


Kula - Kultura w Sieci dla Dzieci Strona dla dzieci przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Serwis przez zabawę zapoznaje dzieci z polska kultura i jej wybitnymi przedstawicielami.

Gralandia - bajki, gry, quizy, kolorowanki, piosenki, zabawy.

GryDlaDzieci - strona zawiera głownie interaktywne gry, jak również słuchowiska i materiały do pobrania.

Prawo Autorskie? OK! Moja przygoda z prawem autorskim